درباره شرکت

شرکت ایمن طرح سیال در سال ۱۳۹۴ توسط گروهی از متخصصان حوزه مکانیک، ایمنی در برابر حریق و شبیه‌سازی سیالات و در راستای ارتقای سطح ایمنی ساختمان‌ها، بومی‌سازی دانش مهندسی کنترل دود، طراحی و پیاده‌سازی سامانه‌های کنترل دود در ساختمان‌ها، اجرای شبیه‌سازی‌های عددی و مدلسازی CFD، شبیه‌سازی و بهینه‌سازی سامانه‌های تهویه مطبوع و توزیع هوا بنیان نهاده شد.
متخصصان شرکت ایمن طرح سیال همواره در کنار پروژه‌های صنعتی و ساختمانی، در حوزه پژوهش و آموزش نیز فعال بوده‌اند و در این راستا می‌توان به ترجمه و انتشار کتاب کنترل دود توسط عباس شاملو از اعضای این شرکت، تدوین کتاب راهنمای نرم‌افزار کانتم توسط عباس شاملو، امیرحسین صاحب‌الزمانی و میلاد دربندسری، همکاری با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در تدوین مدارک پشتیبان مبحث سوم مقررات ملی ساختمان و  همچنین همکاری با سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در انجام تست‌های حریق در ابعاد واقعی و تدوین ضوابط ملاک عمل سامانه‌های تهویه، تخلیه و کنترل دود (پارکینگ و دهلیز پلکان) می‌توان اشاره کرد.

خدمات ما

خدمات ما در حوزه ارائه راهکارهای مهندسی و شبیهسازی و مدلسازی تعریف میشود. مجموعه ایمن طرح سیال با تکیه بر تخصص و دانش کارشناسان و متخصصین خود در حوزه مهندسی مکانیک، انرژی و کامپیوتر، میتوان راهکارها و روشهای نوآورانهای را به شما ارائه دهد.

 1. ایمنی و آتش‌نشانی

  سیستم‌های ایمنی و آتش‌نشانی نقشی کلیدی در حفظ جان متصرفین در حوادث حریق را بر عهده دارند. در طراحی سیستم‌های ایمنی و حفاظت در برابر حریق ساختمان‌های معمولی می‌توان از راهکارهای تجویزی استفاده کرد اما در طراحی سیستم‌های ایمنی در ساختمان‌های ویژه باید طراحی مبتنی بر عملکرد(Performance-Based Design)مبنای عمل قرار گیرد.

 2. کنترل و مدیریت دود

  دود عامل اصلی بروز تلفات در حوادث حریق بوده و 70 درصد از تلفات حوادث حریق به واسطه دود رخ می‌دهند. علاوه بر کلیه سامانه‌های ایمنی در برابر حریق مانند سیستم اعلام و اطفاء حریق، ساختمان‌ها ملزم هستند که به سامانه‌های کنترل دود مختلف نیز مجهز گردند.

 3. تهویه و تخلیه دود پارکینگ

  حوادث حریق در پارکینگ‌های بسته و زیرزمینی مخاطرات زیادی را در پی دارند و بر اساس ضوابط سازمان آتش‌نشانی شهر تهران اغلب پارکینگ‌های زیرزمینی ملزم هستند به سیستم تهویه و تخلیه دود پارکینگ مجهز شوند.

 4. تهویه مطبوع و خنک سازی

  ایجاد آسایش حرارتی در فضاهای ساده مانند یک اتاق را می‌توان با استفاده از تجهیزات و راهکارهای مهندسی معمول ایجاد نمود اما ایجاد آسایش حرارتی در فضاهایی که به لحاظ هندسی و معماری خاص و ویژه هستند نیاز به بررسی‌های پیچیده‌تر و دقیق‌تری دارد.

 5. معماری و ساختمان

  بررسی اثرات ناشی از وزش باد بر روی سیستم‌های مختلف یک ساختمان بلند مرتبه، تحلیل آکوستیکی یک سالن اجتماعات و یا آنالیز تأثیر تشعشع خورشید در یک ساختمان، همگی از کاربردهای شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی در ارزیابی ایده‌های نوآورانه در معماری و ساختمان هستند.

18تهویه و تخلیه دود پارکینگ
10تاسیسات و تهویه مطبوع
13کنترل دود وآتش نشانی
41پروژه ها انجام شده

یکی از حوزه‌های اصلی فعالیت شرکت ایمن طرح سیال ارائه خدمات شبیه‌سازی دینامیک سیالات محاسباتی یا CFD است. برخی از پروژه‌های CFD انجام‌شده توسط شرکت ایمن طرح سیال در بخش پروژه‌های ما ارائه شده است. انجام هر پروژه CFD علاوه بر تیم مجرب و متخصص، مستلزم در اختیار داشتن منابع محاسباتی است. از سوپر کامپیوترها و سامانه‌های پردازش موازی جهت تحلیل سلول‌های محاسباتی مسئله استفاده می‌شود. شرکت ایمن طرح سیال مجهز به دو سوپرکامپیوتر است که توان محاسباتی آنها در مقایسه با بسیاری از مراکز پردازشی دانشگاهی و صنعتی کشور بالاتر است.

این سوپرکامپیوترها مجهز به 32 و 40 هسته پردازشی بوده و قادر هستند تا بیش از ۲۰۰ میلیون سلول محاسباتی را مورد پردازش و تحلیل قرار دهد. باید در نظر داشت که این تعداد سلول به مراتب از تعداد سلولهای محاسباتی مورد نیاز در غالب پروژه‌های صنعتی و ساختمانی کشور در اندازه‌های بزرگ و بسیار بزرگ، بالاتر است.
با توکل بر پروردگار و به پشتوانه اساتید و دانشجویان خلاق و نوآور برترین مراکز علمی و تحقیقاتی کشور و بکارگیری تخصصی‌ترین و کاربردی‌ترین راهکارهای مهندسی، برآنیم تا ارزنده‌ترین خدمات فنی را به مدیران خوش‌فکر ساختمانی و صنعتی در سطح کشور و بین‌الملل ارائه نماییم و در نتیجه با همراهی تخصص بروز علمی و تجربه صنعتی گامی استوار در راستای منافع ملی و به فعلیت رساندن فرصت‌ها برداریم.

تیم جوان و متخصص شرکت ایمن طرح سیال آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی به مدیران خوش‌فکر ساختمانی و صنعتی است. برای مشاوره و بهره‌مندی از خدمات با ما در ارتباط باشید.